Massažiliigid

Klassikaline massaaž on levinum massaaž liik. Klassikaline massaaž baseerub rootsi massaažil. Lähtuvalt kliendi soovist ja vajadusest tehakse massaaži õliga või ilma, kogu kehale või lokaalselt. Massaaž mõjub tasakaalustavalt psüühikale, lõõgastavalt lihaskonnale, aktiveerivalt lümfi- ja vereringele ,immuunsüsteemile tõstes keha vastupanuvõimet haigustele.

Spordimassaaž on mõeldud eelkõige sportlikule ja kehaliselt aktiivsele inimesele. Spordimassaaž koosneb spetsiifilistest massaaži võtetest ja harjutustest, mis aitab kaasa sportlase/tervisesportlase saavutusvõime tõstmisele ja kiiremale taastumisele peale füüsilist pingutust. Olenevalt vajadusest jaguneb spordimassaaž oma põhiolemuselt võistluseelselt või võistlusjärgseks massaažiks.

Jalatalla refleksoteraapia mõjutab kogu organismi. Olenevalt reflektoorsetest tsoonidest mõjutatakse kas organit või organsüsteeme, aktiveerides või pärssides nende talitust. Reflektoorsete organitsoonide töötlemine annab kerguse ja värskustunde. Teraapia järgselt võib esineda töödeldud tsoonide valulikkust või muid keha vastureaktsioone.

Tai massaaži juured ulatuvad ajaloolisesse Siiamisse ja Indiasse ning on mõjutatud budismi traditsioonidest. Tai massaaži iseloomustab kogu organismi haarav terviklikkus. Massaaž on mugav, sest on tehtav läbi riiete ja tehtav matil. Oluline roll massaažis on jooga venitustel, mis soodustavad lühenenud lihaste pikkuse taastamise, pinges lihaste lõõgastamist ja liigesliikuvuse paranemist. Hingamise rütmis teostatav massaaž mõjub rahustavalt psüühikale. Erinevalt massaažilaual, lamavas asendis tehtavatest massaažidest, mis annavad pikaajalise rammestuse, tunneb klient end peale Tai massaaži seansi energiast pakatavana.

Segmentmassaaž on intensiivne, kuivalt teostatav ravimassaaž selja ja kaela kindlatele piirkondadele, mille eesmärgiks on leevendada valu ning mõjutada närvisüsteemi kaudu lihaste, liigeste ja siseorganite tööd.

Kinesioteipimine on jaapanlase Kase poolt leiutatud meetod, mille eesmärkideks on liigutuste korrigeerimine, traumajärgse valu vähendamine, ühtlase temperatuuri säilitamine traumeeritud piirkonnas ning perifeerse lümfi- ja vereringe aktiveerimine. Kasutatakse toetava meetmena sportliku saavutusvõime parandamise eesmärgil. Kinesioteipimine on laialt levinud ka tavakasutajate hulgas, kuna soodustab keha iseeneslikke tervistavate protsesside sisselülitamist. Kinesioteibi pikaajaline pealpüsivus ja veekindlus teevad selle kasutamise mugavaks. (paigaldatud teip püsib peal kuni nädal aega).